previous arrow
next arrow
Slider

Nová káva v Amenity Hotels & Resorts

Chceme vám dopřát kvalitní produkt a zážitek, proto jsme udělali další krok v kávové revoluci a od této chvíle vám v našich restauracích připravíme skvělou výběrovou kávu. Díky srdcaři naší gastronomie Tomášovi, který tvoří její podstatnou část,  jsme se dostali k zajímavé spolupráci s českou pražírnou kávy Nordbeans. 

Prošli jsme si hodinami testování kávy, školením a vytvářením ideální kombinace místní vody s chutí kávy a její úrovní pražení. Jednoduše jsme se snažili vše vyladit k co největší dokonalosti a věřte, že jsme z toho málem nespali.

Nikaragua


Prohlídka pražírny s cuppingem (řízenou ochutnávkou) nám dála hluboký vhled do příběhu kávy, se kterou náš tým nyní pracuje, a který chceme předávat dál našim zákazníkům.

Káva pochází z kávové kooperativy San Juan del Rio Coco, která sdružuje tamní menší a střední farmáře. Tento lot je produkován v bio kvalitě a nese označení SHG-Strictly High Grown- jedná se výběr farem a kávovníků, které rostou ve vysokých nadmořských výškách. To kávě zaručuje lepší chuťový profil a vyšší podíl chuťových látek, minerálů a kyselin v zrnu.

Charakteristika: oříšek / smetana / čokoláda
Druh: Arabika
Použití: Moka konvička, French press, espresso
Informace: Zrnková káva

Nové stroje v restauracích Amenity


Samozřejmě vše není jen o kávě, k její dokonalosti je třeba ji i náležitě připravit. Nové stroje nám doporučili přímo v Nordbeans. Kávovary jsou špička na trhu a ke kávě chovají nesmírnou úctu. Jednou za čas k nám z Nordbeans přijede vše zkontrolovat jejich „létající barista“ nebo u nás zaparkuje voňavá dodávka plná čerstvě napražené kávy.

Kávu si můžete nechat dovézt i z e-shopu restaurace

Když vám naše káva zachutná, můžete si jí vzít s sebou domů. Zrnková káva je k dostání ve 200g baleních na všech našich recepcích, v restauracích, nebo na e-shopu Restaurace Blue Lipno.

amenity restaurant blue lipno eshop logo